piatok, 14 december 2018

3.12.2018 LDO starší žiaci- hudobná rozprávka „Povolaním škôlkar“ v CVČ Popradská 86

3.-14.12.2018 LDO rozprávka na pôde MŠ a obcí

31.1.-3.2.2019 sústredenie Kysak

6.2.2019 polročný koncert hudobného odboru - A – Kulturpark

.8.2.2019 polročný koncert hudobného odboru - B – Južan

11.2.2019 polročné vystúpenie literárno- dramatického odboru ml. žiaci a tanečného odboru v CVČ Popradská 86

12.-13.3.2019 výchovný koncert – Koncert hviezd v Kulturparku

20. a 21.5.2019 výchovný koncert- Musicmix v CVČ Popradská 86

27. a 28.5.2019 výchovný koncert- Musicmix vo Veľkej sále Historickej radnice

14.-17.6.2019 sústredenie Kysak

Odbory

Na našej SZUŠ sa vyučujú štúdijné odbory

Tanečný odbor je oproti bežnému učebnému plánu rozšírený o nultý ročník prípravného štúdia TO pre 3 ročné deti ( PŠ0 ), učebné plány pre 1. ročník prípravného štúdia ( PŠ1 ) sú rozšírené o predmet Tanečná hudobná náuka ( predmet je obohatený o hudobnú teóriu - základné pojmy z hudobnej teórie používané pri výuke tanca ), a učebné plány pre všetky ročníky prvého a druhého stupňa základného štúdia sú rozšírené o predmet Muzikálová tanečná príprava a scénický tanec.

Novokoncipovaný výtvarný odbor sa zameriava na rozvoj tvorivosti a schopnosti umeleckého vizuálneho vyjadrenia, nadobúdanie zručnosti a poznania v oblasti výtvarných techník metódou hry a aktívnej skúsenosti.

Obsahom vyučovania výtvarnej výchovy je práca tradičnými aj netradičnými výtvarnými technikami, priestorová tvorba, land art, práca s fotografiou, kombinované výtvarné techniky, spolupráca s tanečným, hudobným a literárno-dramatickým odborom pri príprave rekvizít, bulletinov, dekorácií, masiek, plagátov a napĺňaní ďalších potrieb menovaných odborov.

Na hodinách výtvarnej výchovy okrem klasických techník kresby a maľby sa budeme zaoberať tvorbou koláží z rôznych materiálov , asambláží, aj s využitím ekologických prvkov. Žiaci budú zobrazovať svoj pohľad na svet od reality cez imagináciu až po abstrakciu.
Práce budú tvoriť jednotlivci, niekedy aj spájaním v spoločné plošné, či priestorové objekty. Tvorba vyústi do digitálneho spracovania v grafických PC programoch.

Hudobný odbor je oproti bežnému učebnému plánu rozšírený o predmet Hudobná výchova pre žiakov prípravného štúdia, o predmet Súborová hra od 3. ročníka prvej časti prvého stupňa základného štúdia a tiež o predmet Aranžovanie a kompozícia v druhom stupni základného štúdia. Žiaci sa prezentujú aj hrou v niektorej zo školských kapiel.  Taktiež je rozšírená dĺžka trvania vyučovacej hodiny v niektorých predmetoch hudobného odboru.

Spev je oproti bežnému učebnému plánu rozšírený o predmet Hudobno - pohybová výchova ( HPV) pre žiakov v prípravnom štúdiu. V 3. ročníku 1. stupňa základného štúdia je rozšírený učebný plán o predmet Štúdiová prax, spevácky súbor. V 1. stupni 2. časti základného štúdia žiaci speváckeho oddelenia spolupracujú so školskou kapelou, či gitarovým súborom školy. Všetci žiaci majú možnosť navštevovať aj hodiny javiskového pohybu. Taktiež je rozšírená dĺžka trvania vyučovacej hodiny v niektorých predmetoch

Literárno dramatický odbor je oproti bežnému učebnému plánu rozšírený o predmet Moderovanie a mikrofónová prax od 3. ročníka I. stupňa prvej časti základného štúdia a tiež vo všetkých ročníkoch 1. stupňa druhej časti základného štúdia. Všetci žiaci LDO majú rozšírenú výuku o scénický a muzikálový tanec. Taktiež je rozšírená dĺžka trvania vyučovacej hodiny v niektorých predmetoch.